CSAD0880-220M
DigiKey Part Number
4044-CSAD0880-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD0880-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD0880-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD0880-220M
Description
FIXED IND 22UH 3.5A 98 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 98mOhm Max 4-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSAD0880-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
98mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
4-SMD
Inductance
Size / Dimension
0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)