CSAD0880-150M
DigiKey Part Number
4044-CSAD0880-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD0880-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD0880-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD0880-150M
Description
FIXED IND 15UH 4.5A 61 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 61mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSAD0880-150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.6A
DC Resistance (DCR)
61mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)