CSAB1770-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1770-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 22A 4.8 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 22 A 4.8mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1770-4R7M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 24A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4.8mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.283" (7.20mm) |