CSAB0750-330M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB0750-330M |
Description | FIXED IND 33UH 3A 204 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Molded Inductor 3 A 204mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB0750-330M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 204mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 0750 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.3A |