CSAB0420-R22M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB0420-R22M |
Description | FIXED IND 0.22UH 11.7A 6.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µH Shielded Molded Inductor 11.7 A 6.6mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB0420-R22M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 6.6mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Molded Inductors, Molding Power Choke |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 18A |