CPEX3231S-3R2MC
DigiKey Part Number
4044-CPEX3231S-3R2MC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPEX3231S-3R2MC
Description
FIXED IND 3.2UH 84A 0.47 MOHM TH
Detailed Description
3.2 µH Shielded Wirewound Inductor 84 A 0.47mOhm Max Vertical, 2 PC Pin
EDA/CAD Models
CPEX3231S-3R2MC Models
Category
Current - Saturation (Isat)
148A
DC Resistance (DCR)
0.47mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.268" L x 1.240" W (32.20mm x 31.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.201" (30.50mm)