CPD3119SA-330M
DigiKey Part Number
4044-CPD3119SA-330M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD3119SA-330M
Description
FIXED IND 33UH 13.5A 12.5 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 13.5 A 12.5mOhm Max Vertical, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR)
12.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)
Current - Saturation (Isat)
24.5A