CPD3119SA-100M
DigiKey Part Number
4044-CPD3119SA-100M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD3119SA-100M
Description
FIXED IND 10UH 17.7A 7.8 MOHM TH
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 17.7 A 7.8mOhm Max Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPD3119SA-100M Models
DC Resistance (DCR)
7.8mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)
Current - Saturation (Isat)
57A