CPD3119-220M
DigiKey Part Number
4044-CPD3119-220M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD3119-220M
Description
FIXED IND 22UH 15.5A 6.4 MOHM TH
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 15.5 A 6.4mOhm Max Vertical, 4 PC Pin Low Loss, Soft Saturation
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPD3119-220M Models
DC Resistance (DCR)
6.4mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Features
Low Loss, Soft Saturation
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
Current - Saturation (Isat)
33A
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)