CPD1715-330M
DigiKey Part Number
4044-CPD1715-330M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD1715-330M
Description
FIXED IND 33UH 8.2A 14 MOHM TH
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 8.2 A 14mOhm Max Vertical, 4 PC Pin Low Loss, Soft Saturation
DC Resistance (DCR)
14mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.689" L x 0.591" W (17.50mm x 15.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)
Current - Saturation (Isat)
8A