4282-3-24-D
DigiKey Part Number
1175-4282-3-24-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4282-3-24-D
Description
CONN PLUG HSG 24POS 4.20MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.165" (4.20mm)
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)