4282-3-18-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 1
In Stock: 885
18 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.165" (4.20mm)
4282-3-18-D
DigiKey Part Number
1175-4282-3-18-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4282-3-18-D
Description
CONN PLUG HSG 18POS 4.20MM
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)