4281-2-12-D
DigiKey Part Number
1175-2609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4281-2-12-D
Description
CONN RCPT HSG 12POS 4.20MM
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.165" (4.20mm)
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)