400M0-15-1-004S
400M0-15-1-004S
400M0-15-1-004S
DigiKey Part Number
LMM15H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
400M0-15-1-004S
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
400M0-15-1-004S Models
Current Rating (Amps)
1A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C