400M0-15-1-00
400M0-15-1-00
400M0-15-1-00
DigiKey Part Number
LMR15H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
400M0-15-1-00
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
400M0-15-1-00 Models
Current Rating (Amps)
1A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Feed Through, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C