3132-12-1-0100-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3132-12-1-0100-004-1-TS-ND
1175-3132-12-1-0100-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-12-1-0100-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 12AWG RED FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 67/0.0100" Red 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.146" (3.71mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.024" (0.60mm)
Part Status
Active
Length
100.0' (30.5m)
Cable Type
Voltage
300V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C