3060-08250D
DigiKey Part Number
1175-3060-08250D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3060-08250D
Description
CONN FERRULE 14 AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue Wire Ferrule Connector 14 AWG (2.50mm²) Single Wire
Category
Size
14 AWG (2.50mm²)
Manufacturer
CNC Tech
Length - Overall
14.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
8.00mm