302-28-16-GR-0100F
DigiKey Part Number
CN219GR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
302-28-16-GR-0100F
Description
CBL RIBN 16COND 0.05 GRAY 100'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 16 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Packaging
Spool
Ribbon Width
0.800" (20.32mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
16
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG