SDH-H25BL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cinch Connectivity Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 165
Datasheet
Molex
In Stock: 0
3M
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 63
MH Connectors
Amphenol Positronic
In Stock: 54
JAE Electronics
ITT Cannon, LLC
In Stock: 546
MH Connectors
In Stock: 265
In Stock: 678
In Stock: 600
Image for SDH-H25BL is not available
SDH-H25BL
DigiKey Part Number
SDH-H25BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDH-H25BL
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Black 180° Unshielded
Category
Cable Type
Round
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Cable Exit
180°
Series
Shielding
Unshielded
Packaging
Bulk
Primary Material
Plastic
Part Status
Active
Material
Phenylene Oxide, Modified
Accessory Type
Two Piece Backshell
Hardware
Strain Relief
Number of Positions
25
Color
Black
Compatible Shell Size
B
Base Product Number
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos