SOLDERWICK2.8
DigiKey Part Number
315-SOLDERWICK2.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SOLDERWICK2.8
Description
2.8MM SOLDER WICK NO CLEAN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Desolder Braid/Wick No Clean Blue 0.110" (2.79mm) 5' (1.524m)
Category
Product Type
Braid/Wick
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Type
No Clean
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Width
0.110" (2.79mm)