DR127D254P80M
DigiKey Part Number
DR127D254P80M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR127D254P80M
Description
DUAL ROW 1.27MM PITCH 80-PIN MAL
Detailed Description
Connector to DIP 1.27mm Header 80 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Positions
80
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)
Size / Dimension
4.000" L x 0.900" W (101.60mm x 22.86mm)
Package Accepted
1.27mm Header