LDFL003152LS-V0E
DigiKey Part Number
565-LDFL003152LS-V0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFL003152LS-V0E
Description
CMC 1.5MH 3A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 3A DCR 45mOhm
Category
Inductance @ Frequency
1.5 mH @ 100 kHz
Manufacturer
Chemi-Con
Current Rating (Max)
3A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
45mOhm
Packaging
Bulk
Features
Nanocrystalline Core
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.630" Dia x 0.468" W (16.00mm x 11.90mm)