CMPD3003C TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMPD3003C TR PBFREE |
Description | DIODE ARRAY GP 180V 200MA SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 180 V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 300 mA |
Manufacturer Central Semiconductor Corp | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 nA @ 125 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Standard | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 180 V | Supplier Device Package SOT-23 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA | Base Product Number |