MF72-080D9
DigiKey Part Number
317-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-080D9
Description
ICL 80 OHM 20% 800MA 11MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 80 Ohms ±20% 800 mA 0.433" (11.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
800 mA
Series
R @ Current
2.01 Ohms
Diameter
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
80 Ohms