WS2M47R0J | |
|---|---|
DigiKey Part Number | WS2M47R0JCT-ND - Cut Tape (CT) WS2M47R0JTB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WS2M47R0J |
Description | RES 47 OHM 5% 2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WS2M47R0J Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm) |