TC33X-2-201G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TC33X-2-201G |
Description | TRIMMER 200 OHM 0.15W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 Ohms 0.15W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TC33X-2-201G Models |
Category | Temperature Coefficient ±250ppm/°C |
Resistance 200 Ohms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.15W | Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm) |
Tolerance ±25% | Base Product Number |