SRR0735HA-471M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR0735HA-471M |
Description | FIXED IND 470UH 260MA 2.8 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 260 mA 2.8Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 270mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm) |