4816P-2-471LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 4816P-2-471LF |
Description | RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 4816P-2-471LF Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Bourns Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Circuit Type Bussed | Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width) |
Resistance (Ohms) 470 | Supplier Device Package 16-SOM |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) |
Number of Resistors 15 | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |
Number of Pins 16 | Base Product Number |
Power Per Element 80mW |