4609M-101-103LF
DigiKey Part Number
4609M-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4609M-101-103LF
Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 9SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 250mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4609M-101-103LF Models
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
250mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
9-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
9-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C