4608X-102-271LF
DigiKey Part Number
4608X-2-271LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-102-271LF
Description
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 8SIP
Detailed Description
270 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
EDA/CAD Models
4608X-102-271LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
270
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)