4306R-101-102LF
DigiKey Part Number
4306R-1-102LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4306R-101-102LF
Description
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4306R-101-102LF Models
Category
Number of Pins
6
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
6-SIP
Resistance (Ohms)
1k
Supplier Device Package
6-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Number of Resistors
5
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C