3386H-1-472LF
DigiKey Part Number
3386H-1-472LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386H-1-472LF
Description
TRIMMER 4.7KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3386H-1-472LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
4.7 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%