3312J-1-504E
DigiKey Part Number
3312J-1-504ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3312J-1-504ECT-ND - Cut Tape (CT)
3312J-1-504EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3312J-1-504E
Description
TRIMMER 500K OHM 0.1W J LEAD TOP
Detailed Description
500 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3312J-1-504E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Size / Dimension
Rectangular - 0.110" x 0.098" Face (2.80mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%