3312J-1-104E
DigiKey Part Number
3312J-1-104ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3312J-1-104ECT-ND - Cut Tape (CT)
3312J-1-104EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3312J-1-104E
Description
TRIMMER 100K OHM 0.1W J LEAD TOP
Detailed Description
100 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3312J-1-104E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Size / Dimension
Rectangular - 0.110" x 0.098" Face (2.80mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%