216A-12MO1
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
216A-12MO1
DigiKey Part Number
4827-216A-12MO1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
216A-12MO1
Description
M12 A-CODE PLUG FOR CABLE, 12 PI
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
216A-12MO1 Models
Category
Shell Finish
Nickel
Packaging
Tray
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
12
Features
Coupling Nut
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
1.5A
Termination
Solder Cup
Voltage Rating
30V
Fastening Type
Push-Pull
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C