216A-12FO0
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
216A-12FO0
DigiKey Part Number
4827-216A-12FO0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
216A-12FO0
Description
M12 A-CODE PLUG FOR CABLE, 12PIN
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
216A-12FO0 Models
Category
Shell Finish
Nickel
Packaging
Tray
Ingress Protection
Waterproof
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
30V
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C