216A-12FF1
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
216A-12FF1
DigiKey Part Number
4827-216A-12FF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
216A-12FF1
Description
M12 A-CODE PLUG FOR CABLE, 12PIN
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
216A-12FF1 Models
Packaging
Bag
Ingress Protection
IPX7 - Waterproof
Connector Type
Features
Backshell, Coupling Nut
Current Rating (Amps)
1.5A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
30V
Termination
Solder Cup
Cable Opening
0.197" ~ 0.268" (5.00mm ~ 6.80mm)
Fastening Type
Threaded
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C