H3DDH-1006M
DigiKey Part Number
H3DDH-1006M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3DDH-1006M
Description
IDC CBL - HHKR10H/AE10M/HHKR10H
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Features
Polarizing Key, Strain Relief
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)