AWP-26-7240-T
AWP-26-7240-T
AWP 26-7240-T
DigiKey Part Number
HHKC26H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWP 26-7240-T
Description
CONN SOCKET 26POS IDC GOLD
Detailed Description
26 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Contact Finish
Gold
Number of Positions
26
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch
0.100" (2.54mm)