AWP-20-8240-T
AWP-20-8240-T
AWP 20-8240-T
DigiKey Part Number
HHSC20H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWP 20-8240-T
Description
CONN SOCKET 20POS IDC GOLD
Detailed Description
20 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through
Contact Finish
Gold
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)