AWP-20-7540-T
AWP-20-7540-T
AWP 20-7540-T
DigiKey Part Number
HHKC20S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWP 20-7540-T
Description
CONN SOCKET 20POS IDC TIN
Detailed Description
20 Position Rectangular Socket Connector IDC Tin
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Contact Finish
Tin
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)