AWP-14-8540-T
AWP-14-8540-T
AWP 14-8540-T
DigiKey Part Number
HHSC14S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWP 14-8540-T
Description
CONN SOCKET 14POS IDC TIN
Detailed Description
14 Position Rectangular Socket Connector IDC Tin
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through
Contact Finish
Tin
Number of Positions
14
Color
Gray
Pitch
0.100" (2.54mm)