AWP-14-8240-T
AWP-14-8240-T
AWP 14-8240-T
DigiKey Part Number
HHSC14H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWP 14-8240-T
Description
CONN SOCKET 14POS IDC GOLD
Detailed Description
14 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through
Contact Finish
Gold
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)