AFFC-100-17-305-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for AFFC-100-17-305-11 is not available
AFFC-100-17-305-11
DigiKey Part Number
AFFC-100-17-305-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-17-305-11
Description
CABLE FFC/FPC 17POS 1MM 12"
Detailed Description
17 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)