AFFC-050-15-051-11
DigiKey Part Number
AE11332-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-15-051-11
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)