QS103XXG24
DigiKey Part Number
679-3450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS103XXG24
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 12MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Lens Size
12.00mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
20mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)