QS103XXG12
DigiKey Part Number
679-3444-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS103XXG12
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 12MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
12.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
20mcd
Lens Color
Green
Viewing Angle
30°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)