CRF06-42V-50 RF SERIES CAPACITOR KITS
DigiKey Part Number
4022-CRF06-42V-50RFSERIESCAPACITORKITS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
0603 SIZE 42 VALUES, 0.5PF TO 1.
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ceramic Capacitor Kit 0.5pF ~ 1000pF 50V Surface Mount, MLCC 50 Pieces (Assorted Per Value)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Manufacturer
Analog Technologies, Inc.
Voltage - Rated
50V
Packaging
Box
Tolerance
±0.25pF, ±0.5pF, ±5%, ±10%
Part Status
Active
Quantity
50 Pieces (Assorted Per Value)
Kit Type
Ceramic
Packages Included
0603 (1608 Metric)
Capacitance Range
0.5pF ~ 1000pF