LTC6101HVAIS5#TRMPBF
DigiKey Part Number
505-LTC6101HVAIS5#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LTC6101HVAIS5#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LTC6101HVAIS5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6101HVAIS5#TRMPBF
EDA/CAD Models
LTC6101HVAIS5#TRMPBF Models
Current - Output / Channel
1 mA
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Voltage - Supply Span (Max)
100 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Gain Bandwidth Product
200 kHz