LTC6101HVAHS5#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LTC6101HVAHS5#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LTC6101HVAHS5#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LTC6101HVAHS5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6101HVAHS5#TRPBF
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
Detailed Description
Current Sense Amplifier 1 Circuit TSOT-23-5
EDA/CAD Models
LTC6101HVAHS5#TRPBF Models
Current - Output / Channel
1 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Voltage - Supply Span (Max)
100 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Gain Bandwidth Product
200 kHz